fbpx

Rätseplahendused Sinu koju või kontorisse

Aitame Sind planeerimisest kuni paigalduseni

Tassinari & Chatel

Tassinari & Chatel

Tassinari & Chatel on siidikangrute perefirma, mis on Lyonis tegutsenud juba üle 300 aasta: 4 põlvkonda Pernon’e, 2 põlvkonda Grand’e, 4 põlvkonda nii Tassinari’sid kui Chatel’e ning lõpuks 2 põlvkonda Lelievre.

Kuningas Louis XIV valitsusajal 1680 rajas Louis Pernon, “kullast ja hõbedast kangaste kuduja” oma ateljee Lyonis. Lyon’ist oli saanud prantsuse siidikudumise häll pärast seda, kui kuningas Francois I kehtestas seal maksuvaba tsooni, mida hakati nimetama “Griffon’i kvartaliks.” Neljas põlvkond siidikudujaid, Camille Pernon jõudis Louis XV valitsusajal ka ekspordini – Voltaire tutvustas Camille Pernon’i Venemaa tsarinna Katariina II-le. 18. sajandi lõpus loodi hämmastavaid siidkangaid Louis XVI ja Marie-Antoinette’i jaoks Versailles, Compiegne ja Saint Cloud lossidesse. Prantsuse revolutsiooni ajal oli Camille Pernon sunnitud küll põgenema Genuasse, kuid tagasiteel Egiptusest peatus Napoleon ise Lyonis ning keisriks kroonimisel otsustas ta uuendada Prantsusmaa laostatud lossid, tellides Camille Pernon’ilt siidkangaid autentsete pärsia mustrite järgi, mis rajasid ampiirstiili. Tuileries, Versailles, Fontainebleau, Malmaison, Compiegne rahvuspaleede jaoks loodud kangad muutsid Pernon’i ettevõtte Napoleon I ainsaks varustajaks. Läbi kogu 19. sajandi toodeti kangaid kuningaperekonna tellimusel.

Tehniline uuendus algas käsitsikudumisest ning Lyonis leidsid brokaadid, damastid ja teised siidkangad oma kõige peenema väljenduse. Kõige paremad kunstnikud tulid tehasesse, mille kangrute ainulaadsed oskused suutsid teostada nende kavandeid. Just Tassinari & Chatel’i tehases pani Jacquard 1806. aastal esmakordselt üles oma kudumismasina, millele ta andis oma nime. Tänasel päeval on Tassinari & Chatel hoidnud töös ühe viimastest allesjäänud traditsioonilistest siidi-kudumise ateljeedest “La Croix Rousse”, kus viimase põlvkonna masinate kõrval kootakse siidi endiselt ka veel käsitsi.

Brändi koduleht: www.tassinari-chatel.com

Miks soovitame võimalikult vara kaasata ekspert kogenud spetsialisti näol?

Levinud vead

1. Kardinaid hakatakse planeerima ja valima alles siis, kui kogu ülejäänud siseviimistlus on lõpule viidud. Seetõttu tuleb tihtipeale ette, et kõige ideaalsemat kardina lahendust ei ole võimalik teostada.

2. Kodu soetamisel ja sisustamisel ei koostata eelarvet, mis sisaldaks ka kardinaid. Kui puudub eelarve kardinate jaoks, siis ei ole võimalik konkreetset pakkumist teha ja samuti on materjalide valimine keerukam.

3. Pakkumisi võrreldakse vaid hinna alusel. Samas pakkumiste sisu osas võivad väga oluliselt erineda kangaste kasutuse spetsiifika ja kvaliteet ning süsteemide töökindlus. Samuti tootmises kasutatavad seadmed on erinevad ja see mõjutab lõpptoote välimust.

Spetsialisti abi on hinna sees

Edasta meile oma soov ja nägemus
Lepime kokku konsultatsiooni kas meie või Sinu juures
Koostame kavandi, et kõik oluline oleks läbi mõeldud
Valime süsteemid, materjalid ja tegumoe
Tellime vajalikus mõõdus materjalid
Toodame, paigaldame ja viimistleme

Aitame Sind planeerimisest kuni paigalduseni

Kasuta allolevat vormi

ja üks meie spetsialistidest võtab Sinuga esimesel võimalusel ühendust

Kontakt