Kodutekstiilid

Tooted > Kodutekstiilid

2015, Carlucci, Kangad, Kodulehel, Mööblikangad, Padjad, Muu kodutekstiil 4

Lisaks kardinatele pakub Disain Digesto ka laias valikus eritellimusena valmistatavaid kodutekstiile. Tihtipeale soovivad kliendid tellida kõik kodused tekstiiltooted ühest kohast. Nii on kindel, et need omavahel kenasti haakuvad. Muude tekstiiltoodetena valmistame peamiselt: mööblikatteid, padjapüüre, laudlinu ja voodipesusid.

Mööblikatted

Lihtsaim lahendus mööblieseme värskendamiseks või hinnalise mööblieseme kaitsmiseks on selle katmine kangaga. Enim kasutatakse sellist lahendust näiteks söögilaua toolidel. Samas saab edukalt katta ka diivaneid ja tugitoole. Mööblikatetega saab ruumi lisada ka palju pidulikkust. Lisades tavalisele söögilaua toolile värske ilusti selga õmmeldud toolikatte tundub kogu laud palju uhkem.

Padjad

Tõenäoliselt kõige populaarsem tekstiiltoode kardinate kõrval ongi just padi. Seda just seetõttu, et padjaga on kõige lihtsam ruumi kontrasti tuua. Patjade puhul pakume nii ainult padjapüüre kui ka komplektseid patju. Mõlemad valmistatakse eritellimusena vastavalt kliendi soovidele ja kliendi poolt valitud kangastest ning lisanditest.

Laudlinad

Laudlinade puhul tuleb erilist tähelepanu pöörata kanga hooldusjuhistele. Sest laudlina on kodus rätikute ja voodipesu järel üks enim pestavaid kodutekstiile. Kui kardinaid on kodudes enamasti üks komplekt, siis laudlinade puhul on neid komplekte rohkem. Nagu patjadega on ka laudlinadega väga lihtne ruumi kontraste tuua. Seal juures komplekteerides laudlina näiteks toolikatetega võib seeläbi ruumi palju pidulikumaks muuta.

Voodipesud

Inimene veedab voodis keskmiselt ühe kolmandiku oma elust. Seetõttu on voodi ja kõik sellega seonduv vaja hoolikalt läbi mõelda. Voodipesu tuleb valida komplektselt lähtudes voodi mõõtudest, inimeste arvust ja harjumustest. Kindlasti on soovitatav, et tekk, padjad, lina, tekikott ja padjapüürid oleksid omavahel mõõtudelt sobivad ja moodustaksid ka visuaalselt ühtse terviku. Mõnel juhul kasutatakse laiade voodite puhul kahte tekki, et magajad üksteist vähem segaksid. Samas alternatiivina võib võtta ühe korraliku ja suure teki.

Padja valimine on väga individuaalne. Saab valida nii suurust, kõrgust, kõvadust kui ka täitematerjali. Samuti on soovitav kasutada patju hooajaliselt, mitte aastaringselt. Seda peamiselt tervislikel kaalutlustel. Sama soovitus kehtib ka tekkide puhul.

Võimalusel on soovitatav tekid ja padjad krõbeda pakasega õue tuulduma tõsta ja hiljem korralikult ära kloppida. Nii kestavad need kauem ja tervisele kahjulikud parasiidid ei saa enam vabalt tegutseda.

Patjade ja tekkide valimisel tuleb kindlasti arvestada ka kasutamise hooaega. Kuna on võimalik valida erineva soojusastmega tekke. Kuigi pealtnäha võivad kaks tekki olla justkui ühesugused on ühe teki all suvel palav ja teise teki all talvel külm. Eks kõik sõltub ka kui ühtlasena on võimalik toa temperatuuri hoida.

Sorteeri brändi järgi

Kodutekstiilid