Külgkardinad

Tooted > Külgkardinad

Mis on külgkardinad?

Külgkardinateks saab nimetada kardinaid, mida saab vastavalt vajadusele akna eest ära tõmmata. Need võivad olla ainsad aknakatted või olla ka kombineeritud päevakardinate, ruloode või roomakardinatega. Külgkardinad, mis on vaid dekoratiivse eesmärgiga, on enamasti akna eest ära. Tavaliselt on tegemist paksema, päikest varjava või lausa pimendava materjaliga, aga see ei ole päris reegliks.

Materjalidest kasutatakse naturaalseid (lina, puuvill, siid, vill jm), tehis- (viskoos, polüester, polüamiid jm) ning segakiududest kangaid.

Tehismaterjal võib olla puhastamise ja valguskindluse mõttes praktilisem, samas tõelisele kangaarmastajale võib sellest väheseks jääda. Näiteks on inimesi, kellele meeldib puhas linane ja selle loomulikud kortsud, aga on ka inimesi, kelle lemmikute hulka kortsud ei kuulu ja neil me soovitame siledaid ja mittekortsuvaid alternatiive kasutada.

Külgkardinaid ka vooderdatakse ning voodri kasuks peaks otsustama näiteks siis, kui soovitakse majast väljapoole jäävat ühtlasemat vaadet, suuremat varjavat efekti või volüümikamat drapeeringut.
Kindlasti vajavad voodrit naturaalsest siidist luksuslikud kardinad, et kaitsta kiudu lagundava päikesevalguse eest.

Kus sobib kasutada?

Sellised kardinad sobivad suurepäraselt eluruumidesse, magamistubadesse, hotellidesse, nooblitesse büroodesse, kohvikutesse-restoranidesse või teisisõnu kõikjale, kus soovitakse luua hubast või luksuslikku keskkonda.

Külgkardinad elutuba Sahco Residence

Mida valimisel arvesse võtta?

Valimisel tuleks arvestada üldise sobivusega ülejäänud sisekujundusega. Alati tuleks tekstuuri ja värvi sobivust hinnata konkreetses ruumis kohapeal ja erinevates valgustingimustes, enne kui teha lõplik valik.
Läbi tuleks mõelda situatsioonid, kuidas kardinaid kasutatakse. Kui tihti on neid vaja liigutada ja kuidas see toimub. Mõnikord ei piisa lihtsalt käega liigutatavatest lahendustest ning siis tulevad appi elektrilised või nöörjuhitavad kardinalahendused.

Kui ei soovita nähtavaid kardinakinnitusi, tuleks ehitada akna kohale piisava laiuse, pikkuse ja sügavusega laenišid, kuhu kinnitatakse kardinasiinid. Olenevalt kardinakihtide arvust tuleks arvestada vähemalt 15-30 cm laiuse nišiga. Samuti tuleb arvestada radiaatorite ja aknalaudadega.

Võibolla sa ei teadnud, et sügavama voldiga kardinad võtavad kõrvalelükatuna vähem ruumi. See kõik on võimalik välja arvestada ja meie disainerid teevad seda koos sinuga hea meelega.
Kui palju kangast laiusesse arvestada, on samuti loominguline küsimus. Lopsakama voldiga kardinad saame, kui kasutame kangast 2-2,5 x koefitsiendiga ning mustrilise kanga ilu tuleb esile 1,5-1,8 x katvusega. Vahel seab piirangu ka kanga laius.

Kui see kõik sul silme eest kirjuks võttis ja pea sassi ajas, siis kõige parem on vajutada Soovin kohtumist nuppu ja leppida meie disaineriga kohtumiseks aeg kokku. Seal saab kõik mustrid ja voldid koos läbi arutada.