Vaipkatted

Tooted > Vaipkatted

Mis on vaipkatted?

Tegemist on ülepõranda vaibaga ehk vaip ulatub seinast seina, on tavaliselt põranda külge liimitud ja servast kinnitatud liistudega.
Vaipkatted on enamasti polüamiidist. Mõned ülepõranda vaibad on tehtud ka villast, aga viskoosi ja bambust ülepõranda vaipadena ei kasutata. Kui on soov kumbagi neist siiski kasutada, tuleks tellida lihtsalt hästi suure mõõduga vaip.

Kus sobib kasutada?

Vaipa võib kasutada kõigis ruumides ning valik tehakse selle järgi, milline “liiklus” seal ruumis on ning mis ruumiga on tegemist. Magamistoas ja esikus kasutatakse üldiselt erinevaid vaipu, aga lõpuks võib igaüks kujundada sellise kodu nagu ta soovib ja millest unistanud on.

Mida valimisel arvesse võtta?

Esmalt tuleb mõelda sellele, mis vaiba peal toimuma hakkab. Kas seal peal hakkavad käima näiteks rullratastega toolid? Kas vaip on mõeldud trepile, sest siis ei tohi see olla pisutki libe? Kõigi meie pakutavate vaipade kasutuskõlblikkus on ära testitud ning kataloogis on kõik sellised andmed olemas.

Vaiba valimisel tuleb mõelda ka allergiatele.  On allergikuid, kes on kunstmaterjali vastu allergilised ja on neid, kellel on allergia naturaalsete materjalide vastu, vastavalt sellele tuleks siis valida ka vaip.
Allergiaga seoses tasub mõelda, kuhu vaipa panna. Magamistuppa sel juhul vaipa kindlasti ei soovita.

Tasub kaaluda ka, kas vaip sobib põrandakütte peal kasutamiseks.


Sulle võivad meeldida ka

Linen Story | JAB
Vaibad