Tapeetide tüübid

Tooted > Tapeetide tüübid

Pabertapeedid

Nagu eespool öeldud, on meie pabertapeedid valmistatud nii nagu neid sajandeid tagasigi valmistati, alates paberist kuni naturaalsete värvideni välja.

Fliistapeedid

Fliis on täna kõige levinum tapeedimaterjal, sellest materjalist on lausa 89% tapeetidest. See “hingab” nagu pabertapeet ning mustri- ja tekstuurivõimalused on lõputud. Fliis on pressmaterjal ning selle suureks plussiks on see, et fliistapeet ei veni. Paigaldamisel piisab seina liimiseks tegemisest ning kuiv tapeet vajutatakse vastu liimist seina. Ongi kogu paigaldus!

Tekstiiltapeedid

Tekstiiltapeet on sisuliselt seina peale liimitud kangas. Aluskihina kasutatakse paberit, ning tapeet liimitakse seinale nagu pabertapeetki.
Teise variandina on kasutusel tekstiilalus ning sel puhul kasutatakse paigaldamisel spetsiaalset tekstiiltapeedi liimi.
Tegemist on väga erilise ja kauni tapeediga, aga arvestama peab, et selle puhul jäävad näha tapeedi liitekohad. Samuti on suurem mustri ujuvus ehk muster nö mängib. Selle tõttu pannakse paanid ühtima silmade kõrguselt, üleval ja allpool võib muster aga elada pisut erinevat elu.
Mõned tekstiiltapeedid on ka fliispõhjal ning nende muster mängib vähem.

Flock print ehk sametpinnaga tapeedid

Samettapeet on väga eriline ning väga kaunis seinakattematerjal. Sametpinnaga tapeedi eripäraks on aga see, et see nõuab regulaarset tolmuimejaga puhastamist.

Vinüültapeedid

Vinüültapeet on sisuliselt fliistapeet, mille pealmine kiht on vinüülist. Vinüül võimaldab hästi efektseid lahendusi, näiteks mitmesugust reljeefsust, läikeid jms.

Aksessuaaridega tapeedid

Tegemist on väga eksklusiivsete tapeetidega, mille pealispinda kaunistavad näiteks peale õmmeldud dekoratiivsed detailid, narmad või lilled. Materjalidena on kasutatud ka kulda, pärleid või metalli.

Eritellimustapteedid / Prinditud tapeedid

Kui juhtub, et meie kataloogides ei ole sobivat mustrit, aga sa oskad oma soovi täpselt kirjeldada, siis sellise tapeedi saab lasta eritellimusel valmistada. Fliispõhjale on võimalik lasta printida ükskõik millist graafikat ning meie partnerid suudavad tapeedile trükkida ka sädelusi jm erilisi nüansse. Oleme lasknud olemasoleval pilttapeedil muuta näiteks värvilahendust ning üks väike poiss sai oma tuppa tapeedi, mida ei ole kellelgi teisel maailmas.

Veel seinakattematerjale

Kui ei soovita kasutada seinas ei värvi ega tapeeti ning tegemist on näiteks sellise avaliku ruumiga, mis nõuab midagi palju luksuslikumat, siis Maya Romanoffi seinaplaatide valikust leiab kindlasti midagi sobivat. Puidust, kullatud või pärlikarpidest seinaplaadid on vaid mõned näited.

Tasandustapeedid

Tegemist on ühevärvilise lihtsa alustapeediga, mida kasutatakse seinte ebatasasuste silumiseks ning mis on mõeldud jääma dekoratiivse tapeedi alla. Tasandustapeeti võib ka lihtsalt värvida.