Roomakardinad

Tooted > Roomakardinad

Mis on roomakardinad?

Roomakardina sünnikodu on Vahemere ääres ning selle algne vorm oli lihtsalt üks riidetükk, mis pidi takistama tänavatolmu jõudmist tuppa. Täna valmistatakse roomakardinaid kõikmõeldavatest kaunitest kangastest ja tolmu kinni pidamine enam kardina funktsioonide hulka ei kuulu, kuid nende põhiolemus on jäänud samaks. Täna liiguvad roomakardinad spetsiaalsel nööridest ja varrastest süsteemil. Nad võivad olla pehmelt kukkuvad või siis ka ülimalt korrektsed ning siis on iga volt teisest eraldatud vardaga.

Roomakardinaid kasutatakse tavaliselt iseseisvalt, kuid neid võib kombineerida ka näiteks külgkardinatega. Ettetõmmatavate külgede puhul võib ju roomakardin olla näiteks läbipaistev.
Materjalid peaksid olema vähekortsuvad ja mittevenivad. Vajadusel õmmeldakse roomakardinad voodrile, kas siis naturaalse kiu kaitsmiseks või välisvaate ühtlustamiseks. Roomakardinaid on võimalik valmistada ka väga suurte mõõtudega, laiusega kuni 6 m ja kõrgusega kuni 6 m. Samuti on võimalikud elektrilised lahendused.

Puhastamine sõltub roomakardina puhul sellest, millist tekstiili on kasutatud. Tekstiilosa saab alati eemaldada ning pesta kas masinas või kasutada keemilise puhastuse abi. Kui tellija soovib aga väga erilist roomakardinat, näiteks litrite vm kaunistustega ehitut, siis sellist kardinat puhastada ei saagi, aga selle me räägime sinuga alati salongis veel üle, mis võimalused puhastamiseks täpsemalt on.

Interjöör, Kardinad, Kardinakangad, MHZ, Roomakardinad 1

Kus sobib kasutada?

Roomakardin on hea lahendus, kui näiteks akna kõrval ei ole ruumi teistsuguse kardina jaoks, aga sooviks ikkagi kangast kasutada (mitte näiteks rulood või muud tehnilist lahendust).
Tegelikult sobib see mistahes ruumi.

Mida valimisel arvesse võtta?

Arvestada tuleks, et kokku tõmmatuna võtab roomakardin 25-30 cm ruumi, see ruum peaks olema siis avatavate akende puhul nende kohal olemas.