Kardinakangad

Tooted > Kardinakangad

Mis on kardinakangad?

Kardinaid õmmeldakse peaaegu kõikvõimalikest kangastest. Kõik sõltub soovitud kardina tüübist ja tegumoest. Kardinakangad on üldjuhul hästi langevad ja seetõttu väga tihedaid ja raskeid mööblikangaid kardinate valmistamisel ei kasutata. Kõige paremini oskab kanga kardinaks kasutamise sobivust hinnata disainer.

2016, Interjöör, Kangad, Kardinad, Kardinakangad, Mööblikangad, Zimmer Rohde, Tüllkardinad 9

Mida valimisel arvesse võtta?

Näiteks linastele kangastele on omased suuremal või vähemal määral välja paistvad kortsud. Samuti sõltub linane kangas suurel määral ruumi temperatuurist ja õhuniiskusest. Kortermajas elades võib juhtuda, et talvel on kardinad põrandast paar sentimeetrit lahti, aga suvel toetavad kardinad pisut vastu maad.

Veel võiks tähelepanu pöörata kanga valguskindlusele. Näiteks väga luksusliku välimusega ja käe all mõnusad siidist kangad on äärmiselt tundlikud päikesevalduse suhtes. Seega tuleb nende puhul kindlasti kasutada kaitsvat voodrit ja vaadata, et ruumiplaneering ei võimaldaks päikesel otse kardina siidikangaga poolele langeda.

Puhastus ja pesujuhisele võiks samuti eelnevalt pilgu peale visata. Eriti, kui on soov kardinaid ise ja tihti pesta või puhastada. Pesemisel tuleb arvestada, et peaaegu kõik kangad võivad pesus 1% ulatuses kokku tõmmata. Numbrilise väärtusena tundub see väike, kuid 2,5 meetri kõrguse kardina puhul on tegemist 25 millimeetrise mõõdu muutusega. Kui eelnevalt olid kardinad põrandani, siis nüüd jääb põranda ja kardina vahele 2,5 sentimeetrine vahe.
Keemilises puhastuses lähevad üldiselt kangad vähem kokku. Seega –  kui võimalik, siis tasub eelistada keemilist puhastust.


Sulle võivad meeldida ka

Mööblikangad