Mööblikangad

Tooted > Mööblikangad

Mis on mööblikangad?

Mööblikangad on juba nime järgi kangad, mis sobivad mööbli katmiseks. Mööblikanga valik on meie salongis väga lai. Leidub nii ajaloolisi mööblikangaid, mida toodetakse täpselt samadel kangastelgedel, nagu seda tehti aastasadu tagasi kui ka kangaid, mille puhul on kasutatud nanotehnoloogiat.

Mööblikangas võib olla mistahest kiust, kuid vastupidavamad on tihedakoelised segakiududest materjalid: siin annab polüester, polüakrüül või atsetaat tugevuse ja puuvill, lina või vill ihusõbralikkuse.

2014, Christian Fiscbhacher, Interjöör, Kangad, Kardinakangad, Mööblikangad, Padjad 7

Mida valimisel arvesse võtta?

Mööblikangaste tugevust näitab Martindale test, kus number näitab nn pöörete arvu mis kulub kangakiu kulumiseks. Koduses kasutuses piisab tavaliselt 20-30 000 pöördest, ühiskondlikku ruumi ehk alates 40 000st, ekstreemsematesse kohtadesse alates 50 000 pöördest.

Tähelepanu tuleks pöörata ka valguskindlusele, need näitajad on samuti kangastel ära toodud. Naturaalsed kiud on vähem valguskindlad kui tehismaterjalid.

Mõningatel kangastel on lisatöötlused nagu nt Scotsgard, Teflon jne mis muudavad kanga vett ja plekke hülgavamaks. Samuti on spetsiaalselt töödeldud nn Outdoorkangad, mis sobivad kasutamiseks välitingimustes, need on vastupidavamad bakteritele-seentele ja ka valguskindlamad.

Tekib küsimus, kuidas vanasti hakkama saadi, kui sünteetikat veel ei tuntud? Ühest küljest asjad kulutatigi rohkem läbi, samas kaeti näiteks salongimööbel puuvillaste katetega ja eemaldati need vastavalt vajadusele. Üks vastupidav materjal oli ka hobusejõhvidest kangas tooli- ja diivanikateteks ning seda toodetakse Inglismaal tänase päevani.

Millele pöörata lisa tähelepanu avaliku ruumi puhul?

Mööblikangaste puhul on eriti ühiskondlikes ruumides väga oluline tulekindlus, mille tagab erilise kiu – Trevira – kasutamine. Sellised kangad ei soodusta tule levimist.

Mööblikangad ei ima vedelikku, näiteks veini või teed või mis sinu lemmikjook iganes on. Või kui pisut imab, siis on võimalik see väga lihtsate vahenditega eemaldada.

Pestavad mööblikangad on sinu valik, kui sulle meeldib diivanil kooki süüa või kui sul on keskmisest suurema süljeeritusega koer.


Sulle võivad meeldida ka

Kardinakangad