Tekstiilkardinad

Tooted > Tekstiilkardinad

Mis on tekstiilkardinad?

Tekstiilkardinad on valmistatud kangastest ja nende põhiomaduseks on drapeeritavus ehk langevus. Kardinakangaste valik on meil väga lai ja kõige parema ülevaate saab neist siis, kui meie salongi kohale tulla.

Tekstiilkardina valimisel tuleb kõigepealt mõelda kardina funktsioonile, mida see täitma hakkab (pimendamine, heliisolatsioon jne) ning siis saab valida ka vastava kanga. Külgkardinateks sobivad pea kõik kangad, v.a paks mööblikangas. Kanga valimisel aitab disainer ning selgitab iga kangatüübi plusse ja miinuseid. Temalt saad teada, et näiteks linaselt kangalt võivad välja paista kerged kortsud ning see on suhteliselt õhuniiskuse tundlik ehk suvel põrandat puutuval kardinal võib kütteperioodil sellest paar sentimeetrit puudu jääda. Samuti räägib disainer sulle, et kvaliteetne siidkangas on väga õrn päikese suhtes ning otsese päikesevalguse käes jääb selle eluiga väga lühikeseks.

Kus sobib kasutada?

Tekstiilkardinaid sobib kasutada kõigis ruumides ning seda nii kodudes kui avalikes ruumides. Väga suur hulk meie kardinatest vastab ühiskondlikes ruumides kasutatavate kardinate karmidele nõuetele tulekindluse, helisummutuse ja pleekimiskindluse osas.

Mida valimisel arvesse võtta?

Tekstiilkardinate ja ka ülejäänud kodutekstiili valimisel tuleks lähtuda ühtsest tervikust ja meeleolust, mille erinevad tekstiilsed pinnad omavahel loovad. Seetõttu on oluline, et kõik sobiks omavahel kokku.

Samuti tuleks kindlasti tähelepanu pöörata kardinate hooldamisvõimalustele. Nimelt, kuigi on järjest rohkem kangaid, mida saab nii pesta kui keemiliselt puhastada, on siiski olemas naturaalseid kangaid, mida oma koostise tõttu ei saa üht- või teistmoodi hooldada. Seega, kui pöörata kanga hooldusjuhistele tähelepanu kohe alguses, on võimalik hilisemaid hooldamise apsakaid vältida.