Vaibad

Tooted > Vaibad

Mis on vaibad?

Vaibad on põrandakatted, millele tihtipeale toetuvad mööbli esimesed jalad. Vaipu on nii sünteetilisi kui naturaalsest kiust, viimased on hinnatumad ja neid valmistatakse villast, puuvillast  ja siidist. Väga ilus on ka viskoos, mis on oma olemuselt töödeldud puit ja seetõttu ei ole siiski täielikult kunstmaterjal. Kõige ägedam valik on täna bambusviskoos, mis on välimuselt hästi sarnane siidile. Hinna poolest on see muidugi kordades soodsam kui siid ja ka otsese päikesevalguse käes saab plusspunktid viskoos endale. Muide, ühtegi naturaalset kiudu ei tasu otsese päikesevalguse kätte panna, need sõna otseses mõttes põlevad seal ära.

Eristatakse narmasvaipu ja kootud vaipu. Viimastel on vaiba pealispind kootud ja kiu külje peal kõnnitakse. Narmasvaipu on lühikeste ja pikemate narmastega, lühemate narmaste puhul on nende tihedus palju suurem. Vaiba hinna määrab narmaste pikkus ja tihedus.
Kõige luksuslikumad vaibad, mis meie kataloogides on, on Tais ja Indias valminud siidivaibad, mis tehakse käsitööna, tellimisest kätte saamiseni võib minna kuni kaks aastat. Kõik siidised sõlmed tehakse ükshaaval käsitsi. Üks inimene teeb elu jooksul 2-3 vaipa, rohkemate puhul riskib vaibameister oma nägemisega.


Sulle võivad meeldida ka

Linen Story | JAB
Vaipkatted