Kardinapuud

Tooted > Kardinapuud

Mis on kardinapuud?

Klassikalise kardinapuu puhul on tegemist toruga, mis kinnitub kronsteinidega seina külge ja mille peal jooksevad rõngad. Rõngaste külge on omakorda kinnitatud konksud, mille küljes ripubki kardin.  Selline kardinapuu toas just märkamatuks ei jää ja kui see ongi taotlus, siis selliseid kardinapuid on saadaval väga erineva disaini ja stiiliga: klassikalisi, modernseid, metallist, puidust jne – kõik soovid saavad täidetud.

Kardinate riputusrõngad sellise variandi puhul kronsteinidest mööda ei jookse. Kronsteinid on vajalikud aga selleks, et kardinapuu ei painduks läbi nagu pesunöör ning kronsteinide tõttu peab kardinapuu olema aknast laiem. Ja las ta ollagi, kui ta on ilus ja dekoratiivne.

Mis on kardinasiinid?

Kui on soov näidata vaid kardinat ja jätta mulje, et see lihtsalt ripub laest alla, siis selleks on alumiiniumist  kardinasiinid, mille peal kardin saab märkamatult joosta. Kardinasiin on täna klientide lemmikvariant ja seda näiteks põhjusel, et jooksikud on kindla vahega ja nii tekivad ühtlased kaunid voldid. Siinidel kardinaid saab ette ja eest ära sõidutada elektri jõul ja vaid puldile vajutades. Kui juhtub, et elekter läheb ära, saab liigutada käsitsi.

Uuematest lahendustest on veel olemas selline, mille puhul annad kerge tõmbega kardinale märku, kuhu poole liikuda tuleb, kardinasiin saab sellest aru ja läheb ise edasi. Sama lahenduse puhul saab kardinat liigutada ka puldiga või hoopiski siduda “targa maja” lahendusega. Ja kui pühapäeva hommikul on tunne, et on vaja pisut sporti teha, siis käsitsi liigutada saab kõiki kardinaid endiselt.

Mis on torusiinid?

Kardinapuu ja -siini vahepealne variant on ka olemas, selle nimi on torusiin. Välimus on sellel nagu kardinapuul, ainult et rõngaid ei ole ja kardinapuu alumises servas on soon, kus jooksevad kardinate jooksikud.

Torusiinil on kõik kardinasiini plussid, aga sellega saab uhkeldada nagu kardinapuuga – vali millise disainiga soovid!

Millist kardinapuud kasutada?

Sõltub sellest, millisesse interjööri kardinalahendust soovitakse ning mis sellega kõige paremini sobib. Samuti kardina tüübist ja tulevase kasutaja soovidest. Meie disainerid kindlasti teavad sobivaid lahendusi soovitada.

Mis on oluline valimisel arvesse võtta?

Tänasel päeval tuleb arvestada oluliselt laiemate akendega kui varem. Tihtipeale on aknad üldse seinast seina ja seda tulebki arvestada kardinapuu või -siini valimisel.