Tüllkardinad

Tooted > Tüllkardinad

Mis on tüllkardinad?

Päevasel ajal akna ette jäetavad läbipaistvad kardinaid, mis varjavad rohkem või vähem vaadet, võib tinglikult nimetada päevakardinateks. Nimetus tüllkardinad tuleb peamiselt kastutatava materjali järgi. Sellised kardinad on vajalikud selleks, et otsest päikesevalgust pehmendada või välistada otsest sissevaadet.

Kus sobib kasutada?

Tüllkardinad sobivad hästi magamistubadesse, aga ka teistesse ruumidesse, kus on soov end päevasel ajal privaatsemalt tunda.

2016, Interjöör, Kangad, Kardinad, Kardinakangad, Mööblikangad, Padjad, Päevakardinad, Zimmer Rohde, Tüllkardinad 6

Mida valimisel arvesse võtta?

Kardina tonaalsus on väga oluline, valgus võimendab seda tugevalt. Heledad kardinad mõjuvad ruumi avardavalt, samas tumedamad materjalid paistavad paremini läbi, need ei peegeldu silma võrkkestale tagasi. Materjali tiheduse määrab varjamise vajadus ja ilmakaar.

Kui soovitakse tihedat drapeeringut, ei tohiks alahinnata kangakogust: 2,5 kuni kolmekordne kanga hulk laiusesse annab väga hea tulemuse.

Oluline on ka kardina kõrgus: kõige korrektsemad jäävad põrandast 0,5-1 cm lahti hoidvad kardinad. Kui põrand on läikivast materjalist (nt. poleeritud kivi), korrutab peegelduv pind selle vahe kahega. Sellega tuleb arvestada, et kardinad hiljem liiga lühikesed ei tunduks.

Mõnest kangast on ilusad ka põrandale toetuvad kardinad, kuid need vajavad piisavalt ruumi ja ei tohi hakata igapäevast elu segama.