Voldikkardinad

Tooted > Voldikkardinad

Mis on voldikkardinad?

Algselt olid voldikkardinad vaid ühekihilised, kuid tänasel päeval on valikusse lisandunud nii kahe- kui ka neljakihilised voldikkardina materjalid, mis mitte ainult ei anna visuaalselt puhtamat tulemust, vaid omavad ka soojust isoleerivat toimet. Voldiku abil saab 7-8 kraadi akna pindadelt temperatuuri õhkamist säästa ja mis iganes küttelahendusi te kasutate, selle temperatuuri saab kohe tuntavalt maha keerata. Muidugi ei taha me jätta nüüd muljet, et kärgvoldik on ainus soojust isoleeriv kardin. Kindlasti see nii ei ole, kuid voldikkardinad annavad seda efekti kõige rohkem.

Mitmekihiliste ehk nn. kärgvoldikute puhul jäävad tõstenööride augud varjatuks. See eripära on eriti kasulik pimendavate materjali variantide puhul, mis õige süsteemiga kombineeritult aitavad saavutada toas täieliku pimeduse.
Voldikkardin on hästi mugav lahendus, kui on vaja varjata näiteks vaid akna alumist osa. Asjad, mida soovime varjata, on peidus, aga valgus pääseb tuppa. Mõnus! Materjalide valik on tõesti ülisuur. Voldikkardinad on muide ühed popimad tooted, nii et ära maga sina ka midagi maha.

Mitmekihiline voldikkardin näeb küljepealt vaadates välja nagu meekärg ja nimetuski on selline – kärgvoldik.

Saksamaal toodetud MHZ ja Kadeco voldikkardinate kollektsioonid teevad akende katmise lihtsaks. Kiidame nende toodete valmistamise korrektsust ja töökindlust. Tegemist on väga kvaliteetsete toodetega, millel on ka väga suur materjalide valik.

Aknakatted, Interjöör, MHZ, Voldikkardinad 5

Kus sobib kasutada?

Voldikkardinaid sobib kasutada kõigis siseruumides. Neid võib kasutada pimendava ruloo alternatiivina tekstiilkardinate taga, aga ka iseseisva akent ilmestava kardinana.

Eriti populaarsed on voldikkardinad vannitubades ja kombineerituna ülevalt või alt avatava süsteemiga. Viimane võimaldab jätta varjatuks just akna alumise osa ja lasta ülemisest osast võimalikult palju loomulikku valgust ruumi. Niiskete ruumide puhul tuleb muidugi jälgida, et materjalil ka vastava kasutuse märge küljes on. See märge on näiteks väga paljudel MHZ ja Kadeco voldikkardinatel olemas.

Mida on oluline valimisel arvesse võtta?

Valides voldikkardinaid, tuleb kindlasti jälgida millise läbipaistvusega on valitav kangas ja kas see täidab oodatud eesmärki. Kõigi materjalide läbipaistvus on täpsete protsentidena teada. Seega, kas eesmärgiks on õrna uduloori tekitamine või toa täielik pimendamine, on vaja enne materjali valikut kindlasti selgeks teha.

Seejärel tuleb otsustada, kuidas on soov kardinat liigutada. Valikuteks on ketiga, nööriga või profiili küljes asuvast käepidemest liigutamine.
Puhastamiseks saab voldikkardina akna küljest lahti võtta ja pesta.