Topelt rulood

Tooted > Topelt rulood

Mis on topelt rulood?

Topelt ruloodel on mitmeid hüüdnimesid näiteks: “vario rulood”, “öö ja päev rulood”, “sebra rulood” ja “kihilised rulood”. Kõik need nimetused viitavad rulookardina lahendusele, mis koosneb horisontaaltriipudega rulookangast, mis on akna ees kahes kihis. Sellest ka nimetus topelt rulood. Pooled kanga triibud on läbipaistvad ja pooled mitteläbipaistvad. Nii on lihtne muuta kardina läbipaistvust. Kui läbipaistvad triibud on omavahel kohakuti, siis on kardin nende triipude kohapealt läbipaistev. Kui aga mitteläbipaistev ja läbipaistev on kohakuti, siis ei ole kardinast läbi näha võimalik. Sealjuures on võimalik kardinaga katta kas kogu aken või rullida kogu kardin akna eest ära. Meie pakutavas valikus leiab topelt ruloosid MHZ ja Kadeco kollektsioonidest.

Kus sobib kasutada?

Topelt ruloosid kasutatakse peamiselt iseseisvate dekoratiivsete ruloodena, kuid neid võib kombineerida ka tekstiilkardinatega. Eelkõige on antud lahendus mõeldud kasutamiseks kuivades siseruumides, kuid oleme seda väga edukalt kasutanud ka vannitubades ja sauna eesruumides.

Aknakatted, Interjöör, Kadeco, Rulood, Topeltrulood 3

Mida on oluline valimisel arvesse võtta?

Kindlasti tuleb arvestada sellega, et topelt rulood ei toimi pimenduskardinatena ehk valgus jõuab kindlasti tuppa. Toas toimuva varjamisega saavad need kardinad aga ideaalselt hakkama.

Võimalik on valida seda, mis pidi kardinat akna ette soovitakse. Kui valida klassikaline variant, mille puhul on eestpoolt näha ruloo rulli, siis sellisel juhul saab kardina paigaldada võimalikult seinale lähedale. Alternatiivina võib valida dekoratiivsema variandi, mille puhul jääb ruloo rull materjali taha peitu. Viimase lahenduse puhul jääb materjali rull küll peitu, aga arvestama peab, et kardin on rulli jagu seinast eemal. Viimane variant on klientide hulgas ülekaalukalt populaarsem.