Rulookardinad

Tooted > Rulookardinad

Mis on rulookardinad?

Rulookardinad on laialt levinud aknakatted. Neid on kolme tüüpi: rulood, topeltrulood ja kassettrulood. Nimetus tuleb kardina ülesehitusest – kardin on rullis ja seda on võimalik ette ja eest ära rullida. Tavaliselt liigutatakse rulood ketiga, aga kardin on võimalik toimima panna ka elektrimootoriga. Viimast on võimalik juhtida seinalülitist, puldiga või koguni “targa maja” süsteemist kas siis automaatselt või nutitelefoniga.

Rulood ja kassettrulood võib materjalide funktsionaalsuse järgi  jaotada:

  • läbipaistvateks
    õige valik juhul, kui on soov eredat päikest piirata, kuid soovitakse säilitada visuaalne ühendus väljas toimuvaga.
  • poolpimendavateks
    õige valik juhul, kui on soov varjata toas toimuvat kõrvaliste pilkude eest, kuid valgus kumab läbi materjali.
  • täispimendavateks
    õige valik juhul, kui on soov väljast tulevat valgust täielikult blokeerida ja kõige paremini võimaldab seda kassettruloo süsteem.

Topelt rulood on erilised, sest nende puhul on võimalik läbipaistvust reguleerida.

Aknakatted, Interjöör, MHZ, Rulookardinad 3

Kus sobib kasutada?

Klassikalised ruloode materjalid sobivad hästi minimalistlikku interjööri. Üha enam lisandub ruloomaterjalide hulka aga ka dekoratiivseid kangaid, mis võimaldavad rulood kasutada ka dekoratiivse elemendina.

Ruloosid kasutatakse peamiselt varjamise või pimendamise funktsiooniga kõigis ruumides. Kõige enam aga just pimendamise eesmärgil magamistubades, varjamise eesmärgil vannitubades või abiruumides.

Mida on oluline valimisel arvesse võtta?

Ruloo mehhanism on alati laiem kui kangas, mis tähendab, et akna palede vahele paigaldades jääb väike vahe rulookanga ja akna pale vahele.
Läbipaistvust hiljem muuta ei saa.
Kardinat saab akna eest ära tõmmata ainult altpoolt.
Enne kardina valimist on vaja mõelda, kas on võimalik teha ruloo jaoks nišš ja kuidas on plaan rulood liigutada. Kas seda on plaanis teha ketiga, seinalülitist, puldiga või hoopiski majaautomaatikaga?