Tapeedid

Tooted > Tapeedid

Esimesed tapeedid Euroopas olid kootud mustriga tekstiiltapeedid, nendele järgnesid kuld- ja hõbemustriga nahktapeedid ning 18. sajandil hakkas Euroopas levima Hiinast siia jõudnud pabertapeet.
Naljatades saame öelda, et meie valikus on kõik need tapeedid olemas. Tänasel päeval pakub Disain Digesto nii luksuslikke tekstiiltapeete, moodsate tehnoloogiate abil valmistatud nahaimitatsiooniga vinüültapeete kui ka ajaloolistel meetoditel valmistatud pabertapeete.

Suurem osa tänaseid tapeete on fliistapeedid. Tapeet koosneb tavaliselt kahest kihist ning aluskihiks ongi valdavalt fliis. Pealiskihi puhul lasevad tootjad fantaasiatel lennata. Omavahel kombineeritakse nii vinüülpindasid, flock- ehk sametpindasid ja ka erinevaid tekstuurseid elemente. Kõige uhkemate tapeetide puhul on tapeedi pinnale lausa kangaid ja kristalle kinnitatud.
Tapeedid on enamasti rullis ja nendel rullidel on kindlad mõõtmed, mis varieeruvad tootjate ja kollektsioonide kaupa. Mõningaid tapeete pakutakse jooksva meetriga ehk neil on kindel laius, aga koguse saab määrata meetrise täpsusega.

Tutvu kollektsioonidega brändide lehel