Elektrilised kardinad ja nutikodu lahendus

Kasulikku > Elektrilised kardinad ja nutikodu lahendus
Elektrilised kardinad Fibaro Home

Elektrilised kardinad ja ka targa maja lahendused on juba aastaid turul olnud. Mõlemil rindel on toimunud suured edasiminekud ja tänasel päeval on põhimõtteliselt võimalik kõiki erinevaid kardinaid elektrimootoriga valmistada ja neid ka nutikodu lahenduse kaudu juhtida.
Samuti on nutikodud lapsekingadest välja kasvanud ja võimaldavad hoopis rohkemat kui varem.

Mida uut kaasaegsed elektrilised kardinad endas peidavad?

Üheks peamiseks suureks muutuseks on peaaegu hääletuks muutunud mootori hääl. Kui varem oli kinni seotud silmadega inimesel kerge näpuga mootori suunas osutada, siis nüüd teeb pigem häält liikuv kardin ise.

Teise olulise muutusena on erinevate juhtmevabade juhtimislahenduste lisandumine. Näiteks Hollandist pärit Forest Shuttle mootoriga kardinasiinid omavad juba sisseehitatud Z-wave raadioside lahendust, mis võimaldab neid otse Fibaro nutikodu lahendusest juhtida.

Lisandunud on veel ka akuga rulookardinad. Nimelt mootori sisse on ehitatud aku, mida peab tavakasutuse korral kuskil 2-3 korda aastas laadima.

Mida uut on pakkuda nutikodu lahendustes?

Kaabeldatud targa maja lahendusi on Eesti turul mitmeid ja nende kõigiga on võimalik kenasti kardinaid juhtida. Eriliselt on soov aga ära mainida Fibaro nutikodu lahendus, mis töötab Z-wave raadioside tehnoloogial ja seetõttu ei vaja see oma toimimiseks kaableid. Ehk siis on võimalik see lahendus paigaldada ka peale maja valmimist. Samuti on võimalik väga lihtsasti seadmeid juurde lisada. Inglise keeles on väljend Plug and Play ehk ühenda ja mängi. Just selle sama loogika alusel on võimalik oma kodu vastavalt vajadusele järjest nutikamaks ehitada. Ja seda kaabeldatud targa maja lahendused nii hõlpsasti ei võimalda.

Kellel Fibaro nutikodu vastu huvi tekkis, siis seda pakub eestis indome.ee.